Rákóczifalvi mintaprogram

Rákóczifalva, Jász-Nagykun-Szolnok megye mintegy 5300 fős lélekszámú, 2009. július 01-jétől városi rangú települése. A városban évek óta növekvő létszámban „ragad benn” egy olyan alacsonyan képzett, szociálisan hátrányos helyzetű, inaktív, immobilis, – döntően munkanélküliekből, segélyezettekből, szakképzetlenekből álló – társadalmi réteg, amelynek az elsődleges munkaerő-piaci reintegrációja az erőfeszítések ellenére – egyelőre – nehézségekbe ütközik.
A Váci Egyházmegye/Váci Egyházmegyei Vidékfejlesztési Nonprofit Kft., mint közfoglalkoztató a a Római Katolikus Egyház tulajdonát képező templom, mintegy 2720 m2-es kertjében 2017. júliusában közfoglalkoztatási egyéb mintaprogramot indított 5 fővel.
A terep rendezése és előkészítése után gyógy-, fűszer-, és konyhakerti növények, tájhonos gyümölcsfajok, virágok, örökzöldek telepítését, termesztését kezdi meg a területen.
A program keretében a fenti helyszínen összesesen 24 féle gyógynövényfaj, 24 féle fűszernövényfaj termesztését kezdi meg. E mellett telepítésre kerül 1860 tő levendula is.
A program során nemcsak anyagi értékeket állítunk majd elő, hanem közösségfejlesztő és ismeretterjesztő tevékenységet is szeretnénk végezni.
Programhoz tartozó terület ültetési terve:

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Számoljunk csak! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.