Mi van a Szatyrunkban? – avagy hogyan működtessünk bevásárló közösséget

Egyre elterjedtebbek és sikeresebbek a helyi fenntarthatóság, a fenntartható fogyasztás és az élelmiszer-önrendelkezés letéteményeseként a bevásárló közösségek.

A Váci Egyházmegye Vidékfejlesztési Irodájának munkatársai a 2016. szeptemberében elindított VÁCI KOSÁR közösségépítése kapcsán vett részt az eseményen az elmúlt hétvégén. A másfél napos rendezvény célja az volt, hogy az országban már működő közösségek megoszthassák tapasztalataikat, sikereiket, bemutathassák működésüket, és a bevásárló közösségek kapcsolatokat építhessenek egymással a jövőbeni célok megvalósítása érdekében.

Az esemény megrendezéséhez a Verőcén található Csattogó völgyi létesítmény biztosította a helyszínt.

A rendezvényen az alábbi bevásárló közösségek képviselői vettek részt:

• Nyíregyházi Kosár
  • Miskolci Zöld Kosár
  • Batyor
  • e-Kofa
  • Kiskosár
  • Váci Kosár
  • Budapesti Szatyor

A műhely munkát több neves szakember is segítette:

• Haraszti Anikó – Tudatos Vásárlók Egyesülete
  • Kajner Péter – Szövet
  • Szabadkai Andrea – Kislépték Egyesület
  • Horváth Gergő – Ökotárs Alapítvány

A rendezvényen elhangzottak újabb lendületet adtak a Váci Kosár fejlesztésére, és a bevásárló közösség építésére. Új kapcsolati tőkével szolgált más működtető  szervezetek képviselőivel való tapasztalatcsere, kerestük az együttműködési lehetőségeket.

Sok új tapasztalattal, lehetőséggel gazdagodtunk, melyeket legjobb tudásunk szerint igyekszünk a közösség javára fordítani.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Számoljunk csak! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.